Jak w Irlandii zaoszczędzić na podstawowych zakupach?

Jak w Irlandii zaoszczędzić na podstawowych zakupach

Życie w Irlandii jest drogie, nie ma co się oszukiwać. W porównaniu z innymi państwami europejskimi w których walutą jest euro, ceny produktów żywnościowych są średnio wyższe o 20 procent. Sektor spożywczy bije tu wszelkie rekordy, chociaż i pozostałe składniki podstawowych wydatków są stosunkowo duże.

Nawet przy wysokim wynagrodzeniu, koszty utrzymania na Zielonej Wyspie biją po kieszeni. Warto więc oszczędzać na wszelkie możliwe sposoby. A takich sposobów jest kilka. Pierwszym jest robienie zakupów w tańszych hipermarketach i dyskontach. Do takich należą sieci: Tesco, Dunnes Stores i Lidl. Warto dodać, że w większości z tych sklepów, znajdują się także produkty pochodzenia polskiego. A ich ceny są znacznie niższe niż w tak zwanych sklepach z polską żywnością. Co prawda asortyment jest o wiele uboższy, aczkolwiek niektóre z podstawowych artykułów można znaleźć. Unikajcie robienia zakupów w tak zwanych „sklepikach za rogiem”. Do takich sklepów zaliczają się na przykład: Centra, Londis i Spar. Na bieżąco warto jest śledzić wszelkie promocje i przeceny, a także wyrobić sobie kartę stałego klienta, dzięki której otrzymamy zniżkę na zakupy. Dużą popularnością cieszą się miejskie targowiska, w których można zaopatrzyć się w świeże owoce i warzywa. Ceny produktów na takich straganach są dwu, trzykrotnie niższe niż w hipermarketach. Najlepiej jeszcze robić tam zakupy pod koniec dnia pracy straganiarza.

Jeśli chodzi o artykuły odzieżowe i obuwnicze, z tańszych sklepów godne polecenia są Penneys oraz Dunnes Stores. W droższych sklepach najlepiej jest robić zakupy w sezonie wyprzedaży. Co do artykułów kosmetycznych to polecam sieć drogerii Boots.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *